top of page

DEKORACJE WIELKANOCNE. PISANKI

Updated: Mar 13, 2023

W polskiej tradycji, na początku Wielkiego Postu wyciągamy różne ozdoby związane z tym okresem liturgicznym w Kościele, aby pamiętać. O czym? O tym, żeby to, co cieszy oczy, przypominało duszy o przygotowaniu się na Zmartwychwstanie Pana Jezusa.


Głównymi naszymi elementami dekoracyjnymi są pisanki wykonywane na różne sposoby oraz baranki, symbolizujące ofiarę Pana Jezusa.

W tym całym zabieganiu i zewnętrznych formach nie możemy zapomnieć, dlaczego dekorujemy domy i inne miejsca symbolami wielkanocnymi i że nie jest to tylko taka zewnętrzna idea dla samej siebie.

Bez względu na to, jak trudne mamy czasy, podtrzymywanie tradycji kreuje naszą kulturę narodową i pielęgnuje więzi rodzinne i przyjacielskie. To sposób na uroczyste nakrycie stołu, zrobienie czegoś ekstra lub w inaczej niż zazwyczaj.

Jeśli w ostatnim czasie żyłaś w izolacji, może jako postanowienie wielkopostne zaplanuj spotkania z koleżankami, które tylko spotykasz na FB lub wcale ich nie widujesz.


Kup dla niej jajeczko i herbatkę, i zaproś ją do siebie, tak spontanicznie, na początek tylko tę jedną przyjaciółkę, na pogaduszki. Podziel się swoimi talentami, może tymi, których dawno już nie używałaś...? Każda z nas potrzebuje wsparcia, dobrego słowa i uśmiechu od bratniej duszy.

Jeśli chciałabyś wprowadzić jakieś nowe elementy do tradycyjnego wielkanocnego wystroju domu służe pomocą.


BeataEvents w sekcji GIFTS oferuje między innymi drewniane, ręcznie malowane pisanki ORAZ gipsowe baranki, gliniaczki, haftowane serwety i obrusy jak widać na powyższych zdjęciach.

Można je zamówić przesyłając prywatną wiadomość np. tutaj:

Umiejętność dawania i przyjmowania to zwykła miłość i pokora.

Niech one kwitną w twoim sercu jak wiosenne kwiaty i nie usychają jak zebrane latem zioła.

Pamiętaj, jesteś pięknym kwiatem. Niech woń twej niepowtarzalnej duszy cieszy innych. Powodzenia!

Błogosławieństwa i uściski od Beaty, a to są dzisiaj dla ciebie kwiaty.

Są lekkie i malutkie jak codzienne sprawy, jak tyle rzeczy pięknych w tobie, na które nie zwracasz uwagi.

Zdjęcia do tego postu wykonała moja mała pomocniczka i przyjaciółeczka, Adriana. Więcej jej prac znajdziesz tutaj:

Jak ci się udało spotkanie z koleżanką, przyjaciółką?


Moje wyszło całkiem spntanicznie i totalnie przypadkowo zostałam zaproszona na herbatkę, ktorej nie przywiozlam, bo nie miałam w planie tej wizyty, Ale wyszła i bardzo się cieszę.


W Księdze Przysłów 18: 24czytamy:

„Człowiek, który ma przyjaciół, musi okazać się przyjacielski; a jest przyjaciel, który przylega bliżej niż brat.”30 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page